| Albinuta_Florida_1972 a întrebat:

Anemia poate fi răspunzătoare de sangerarile nazale deoarecec eu am un copil care sufera de anemie si are aceste s.angerari

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Copilul poate avea anemie din cauza ca sangereaza.
Pe de alta parte, unele anemii dau fragilitate vasculara si pot favoriza sangerarile, dar inainte de a te gandi la asta trebuei as excluzi toate celelelalte cauze de anemie (mai ales deficitele genetice, fiind copil)

| AdelinaC a răspuns:

Nu prea. Mai degraba pot fi cauzate de scarpinat, tensiune, fragilitate vasculara. Fii atenta la jucarii, sa nu si le bage in nas

| alin131 a răspuns:

Poate ti se pare diferit ce iti spun dar te poti ruga daca vrei la Iisus Hristos pentru baiatul tau. Il poate vindeca pe loc sau iti poate scoate in cale medicul de care ai nevoie, modul in care te va ajuta asta numai Iisus Hristos stie. Roaga-te cu credinta.

Pe mine m-a salvat de la moarte de 7 ori, pe alta persoana pe care o cunosc a vindecat-o de cancer si pe altii i-a facut sa se schimbe in bine...

Eu cred in Iisus Hristos, imi e foarte greu sa nu cred in El pentru ca ma ajuta mereu cand am nevoie...

Si am nevoie mereu...

| eMeR a răspuns:

Si anemia poate fi o directie, dar este posibil sa fie si alergie. Foarte mult timp imi curgea sangele din nas, de foarte multe ori imi pornea si in somn. Eu am alergie la pernele umplute cu pene. Am inlocut toate pernele din casa cu perne umplute cu melana, si de atunci mi s-au oprit sangerarile nazale. Succes