| alexutzudorian a întrebat:

Anxietatea sau depresia sau o boala mentala poate fi cauzata si de o problema la ficat? sau ma rog probleme la ficat sunt cauzate de anumite probleme mentale?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| blackann a răspuns:

Absolut nu!

| antimasonerie a răspuns:

Nu.

| Adymist a răspuns:

Nu este corect sa afirmi ca anxietatea sau depresia sunt cauzate de probleme la ficat. Anxietatea si depresia sunt tulburari mintale care pot avea diverse cauze, inclusiv factori biologici, psihologici si sociali. Problemele la ficat pot cauza simptome fizice si afecta starea de sanatate generala, dar nu sunt cauza directa a anxietatii sau depresiei. Daca suspectati ca aveti probleme de sanatate mintala, este important sa va consultati cu un medic sau cu un psiholog pentru a primi tratament adecvat.

| alexutzudorian explică (pentru Adymist):

Nu afirm asa ceva! am vrut sa intreb ca si cum daca o problema la ficat poate amplifica asta, nu am afirmat!