| Densis a întrebat:

Apa cu lamaie dimineata pe stomacul gol.Cum se prepara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ionutz03 a răspuns:

Storci o jumatate de lamaie intr-o cana de apa...
Dar ai grija cu stomacul sa nu iti creeze probleme.

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
La un litru de apă fiartă storci o lămâie, "sucul" obținut îl bei foarte cald pe stomacul gol și după fiecare masă servită.
Fără zahăr, miere, etc.
Trebuie să alegi și aliemnte care se digeră repede, nu sunt "bogate" caloric și mișcare zilnică.
Apa cu lămâia este un adjuvant, nu te slăbește el.
Pa, pa.

| Kamiichu a răspuns:

Pui apa intr-un pahar mare, apoi pui o jumatate de lamaie, sau cat crezi tu, important sa aiba gust de lamaie si gata, de preferat ar fi fara zahar. happy

| beautifulpeople a răspuns:

Apa+Lamaie+Zahar=Apa cu lamaie

| Densis explică (pentru beautifulpeople):

Nu vreau doar asa sa beau o apa cu lamaie ca la terasa. Vreau pentru arderea caloriilorhappy

| ingertryst a răspuns:

Buna,
Apa, zahar si lamaie
Fundisa? big grin