| QuikQ a întrebat:

Pot slabi doar daca beau multa apa si mananc normal?
E bine daca dimineata pe stomacul gol beau un pahar de 500ml de apa cu lamaie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ce inseamna sa mananci normal?
Da, e bine cat timp nu ai probleme cu stomacul.

| QuikQ explică (pentru Adry05):

Apa cu lamaie pe stomacul gol ma ajuta sa slabesc?

| FanulMeu a răspuns (pentru QuikQ):

Nu e foarte sigur cel putin eu nu am vazut un studiu, tot ce pot spune e ca ai mai multa energie daca bei apa calda cu lamaie dimineata, se mai spune ca "apa cu lamaie" previne depunerile de grasime.
Rau nu iti face asta e sigur deci poti sa bei linistit si e chiar sanatoasa. (sa nu o induclesti)
Si daca vrei sa slabesti sa nu depasesti 2000 calori pe zi (asta daca vrei sa slbesti vreo 3-5kg intr-un an fara sport ) sau 1500 daca vrei sa slabesti 1-2 kg pe luna.

| QuikQ explică (pentru FanulMeu):

Si cam ce-mi recomanzi sa mananc pe zi? Fara legume si fructe te rog.Bine,legume pot sa mananc doar in ciorbe, dar normal nu

| Adry05 a răspuns (pentru QuikQ):

Eu asa stiu. E si sanatoasa.

| FanulMeu a răspuns (pentru QuikQ):

Atata timp ca nu mananci la Mec in fiecare zi si renunti la bauturile carbogazoase (poti sa trisezi odata pe saptamana) si la dulciuri, va fi in regula, iti recomand sa mananci banane si mere in fiecare zi 1-2 pe zi pui/curcan(pasari) doar muschi de porc/vita sau ceafa (fara grasimi), in rest miscare fie ea si plimbarea cel putin 30-1h pe zi prima saptamana va fi mai grea dar daca treci de ea vei vedea diferenta.

| RAY a răspuns (pentru FanulMeu):

Cum poti sa ai energie mai multa doar de la apa, sunt curios de ce pesudostudiu vorbesti, energie ne da orice aliment care il consumam, apa nu da energie

| RAY a răspuns:

Multi creduli sunt in Romania vad, nu are importanta ce bei in ceea ce priveste slabirea, repet slabirea rezulta din a consuma mai putine calorii, apa cu lamaie nu slabeste, vezi si un documentar http://documentare-online.blogspot.ro/......espre.html despre alimente, daca vrei o dieta da-mi mesaj, nu exista sa nu slabesti, toti au slabit care mau ascultat si eu 8kg intr-o lune, 8 kg de grasimi nu de masa musculara, apa