| sweetangel_1885 a întrebat:

Apa oxigenata ajuta la indepartarea respiratiei urat mirositoare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

NU!
Apa oxigenata este toxica, daca-ti ajunge in stomac!
Se foloseste pentru "fierberea" (la rece) a ranilor, eventual pentru decolorarea parului.

| yadora a răspuns:

HELOOOOOUU... Apa oxigenata e folosita pentru plagile chirurgicale, nu pentru dinti, e foarte toxica fiindca in compozitia ei este :o f mica parte perhidrol, restul apa.
Cat pentru halena se folosesc apele de gura antimicrobiene.

| mioara a răspuns:

Incearca si foloseste dupa fiecare baie o crema de corp

| larapopa a răspuns:

Raspunsul este categoric NU. Apa oxigenata nu indeparteaza nici transpiratia si nici mirosul ei. Apa oxigenata se foloseste pentru scoaterea petelor de transpiratie si de sange de pe tesaturi

| larapopa a răspuns:

Imi cer scuze, in fuga in loc sa citesc "respiratia"am citit, transpiratia, si am raspuns ca atare, crezand ca este vorba de transpiratie.Am ras si eu de greseala mea.

| simpluEu. a răspuns:

Nu. apa oxigenata foloseste la o mai buna curatare a dintilor... ceea ce nu poti curata cu periura curata apa oxigenata.

| idanna a răspuns:

NU....nu iti recomand sa incerci!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, dar intareste bacteriile

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma indoiesc si eu... oricum stiu sigur ca e toxicatongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da...am cautat pe multe site-uri si am vazut retete folosite pentru a indeparta halena! Se foloseste apa axigenata concentratie maxim 3 la suta, amestecata cu apa plata si o lingurita de sare.Acest amestec se foloseste facand gargara dimineata si seara si din ce spunea acolo oxigenul omoara definitiv bacteriile din gura. Dupa marturiile persoanelor care au postat acolo, acesta ar fi singurul mod prin care poti scapa de acesta neplacere. In plus, pe un site cu produse naturiste este un produs cu apa oxigenata, concentratie 3 la suta...care se foloseste chiar pentru tratament intern, doar ca acel produs costa 2mil.)) Sunt tratamente numeroase care au la baza apa oxigenata pentru omorarea bacteriilor DIN ORGANISM, doar ca e nevoie de un specialist pentru doza corecta pentru nu a dauna organismului! Recomand totusi sa consulti o pers competenta. Sanatate multa