| Ianis0516 a întrebat:

Aparatul dentar se oxideaza de la cola sau sucuri cu acid?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu, pentru ca e din otel inoxidabil

| gabicoo a răspuns:

Dacă e de calitate stai liniștit nu se oxidează!

| Sonia822 a răspuns:

Orice metal se oxideaza de la ele. Bea cu paiul daca insisti. Dar ai vazut ca dimineata nu te mai poti concentra?winking

| Bizon95 a răspuns (pentru Sonia822):

AURUL NU SE OXIDEAZA... NICIODATA!
si e "orice metal", nu?
eu am tije intr-un picior de ani buni si daca s-ar fi oxidat muream sau ajungeam la urgente

aparatul dentar costa SPECIAL asa de mult pentru ca NU se oxideaza, este dintr-un metal special, tocmai de aia

| Sonia822 a răspuns (pentru Bizon95):

Si eu ce-am scris?

| relian a răspuns (pentru Sonia822):

laughing tu nu ai scris de aur, aia era chestia laughing nu ai spus de tije in picior si alte metale, vezi, daca nu scrii de aur nu-i bun raspunsul tau laughing

| Sonia822 a răspuns (pentru relian):

Sunt 2 raspunsuri, ala care l-ai citit tu a fost o gluma

| Bizon95 a răspuns (pentru Sonia822):

"acum 14 ore | Sonia822 a răspuns:
Orice metal se oxideaza de la ele"
tongue
acum vad ca ai mai dat un mesaj care zice invers
iar acum vad ca ai spus ca a fost o gluma
nici mie nu imi ies glumele uneori, de aia incerc sa pun o chestie in care sa fie clar ca fac mistowinking

| Sonia822 a răspuns:

Doar nu-ti pun aia in gura sarme care oxideaza sau ruginesc.