| minix20 a întrebat:

Liptonul e mai putin daunator decat o sticla de cola, pepsi sau alte sucuri d-astea cu acid?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Lipton este o firma cu traditie seculara in comercializarea CEAIURILOR. Produsele (ceaiurile) lor sunt apreciate mondial de peste un secol.
Bauturile acidulate sunt pline de chimicale, daunatoare (mai ales in cantitati mari).

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Toate sucurile din comerț au adaosuri de chimicale si E uri, indiferent ca este cola, pepsi fanta, sau ceaiurile lipton

| Frank51 a răspuns:

Apă cu zahăr și arome sunt toate, dacă vrei nedăunător stoarce fructe.

| ReddY25 a răspuns:

Da

| RoCkKiD a răspuns:

Daca te referi la ceaiurile lor, alea uscate peste care pui apa fiarta atunci da, sunt mai sanatoase.

Daca te referi la sucurile alea fara acid atunci nu, sunt tot cu coloranti si o tona de zahar. Aroma e diferita doar. happy

Răspuns utilizator avertizat
| 120bulevard a răspuns:

Sa zicem. E ca si cum ai trece de la tigari la iqos, e cam acelasi rahat dar in alta sticla, zahar, conservanti, e-uri, indulcitori. In loc de 1000 damage iti iei 650 ca si cum