| anonim_4396 a întrebat:

Aproximativ dupa cat timp vine menstruatia? Am avut-o doar odata (cred: erau 2 picuri si sange si secretie vaginala rosie; asa parea) pe data de 9 ianuarie, fix de ziua mea. Stiu ca la inceput poate fi neregulat dar de o saptamana sau mai putin au inceput sa apara iarasi durerile. Asta e un semn ca totul e bine si o sa imi vina in curand sau poate fi tot neregulata? Ajutati-ma va rog. Sunt ingrijorata deoarece s-ar puea sa merg sambata sau duminica la strand sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Atim a răspuns:

Fiecare femeie are ritmul ei, nu e ceva standard. Mie de exemplu imi vine din 21 în 21 de zile. Dacă ești la prima menstruație nu e cazul să faci calcule, șansele sunt ca e neregulat. Mie mi-a venit la 10-11 ani prima menstruație si a 2a a fost la aproape 3 luni după. Nu va fi regulat din prima, eu cel puțin abia de prin clasa a 11a am început sa am o menstruatie regulata

| anonim_4396 explică (pentru Atim):

Multumesc!