| Rebe97 a întrebat:

Arahidele(alune de pamant) ingrașă? Am cautat pe google și nu am gasit un răspuns concret (da sau nu )

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| thalyslly a răspuns:

Oriceingrasa daca este consumat in anumite proportii!
si arahidele ingrasa! doar sunt alune nu? au valoare nutritionala mare

| pink425 a răspuns:

Contin ulei.deci da ingrasa!

| NuAmGasitUnNume a răspuns:

Asculta! toate acestea semintele de floare-soarelui, alune, arahide...contin multe proteine si aminoacizi, grasimi foarte putin. funda te rog