| anonim_4396 a întrebat:

Are ceva daca am tinut masca de ulei de masline timp de aprox. 21 de ore in par?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| SaveTheNature a răspuns:

Nu e nici o problemahappy. Uleiul de masline e un produs ORGANIC. si nu afecteaza calitatea firului de par sau a radacinii.
Din contra efectele pozitive asupra parului le vei observa in curand, daca vei continua cu acest tip de tratament.
(pentru parul normal e foarte bun, pentru parul uscat si deteriorat e Excelent!
No worry!happy

| Oana92 a răspuns:

Normal ca are, unde e logica ta si a celor care ti-au raspuns cand spuneti ca e ok? cu samponul sau cu balsamul stai asa de mult? sau poate cu vopseaua...
In plus eu nu stiu pentru ce sti tu ca e bun uleiul de masline, dar eu stiu sigur(mama e coafeza) ca masca e din ulei de masline si galbenus de ou si e pentru par uscat si deteriorat. Si se sta cu o folie/punga sau ceva de genul peste par cel MULT 30 DE MINUTE. Incearca dupa 21 de ore sa-ti dai jos uleiul din par sa vezi cum o sa-ti stea parul si cat o sa te chinui

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Nu strica deloc, uleiul de masline e bun pentru par. Nu-l afecteaza cu nimic, stai fara griji.

| xoxobalonasedesapunxoxo a răspuns:

Nuuu e chiar foarte bine ca asa a intrat mai mult in parul tau e bine dar o sa iasa mai greu din par