| giulia283 a întrebat:

Are ceva daca beau ceai in fiecare seara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Nu are nimic. Faci chiar foarte bine.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu ar trebui, normal e apa cu niste fructe

| Donsavas a răspuns:

Da,are. Depinde de ceai. Unele tulbura somnul, altele il prelungesc si nu doar despre somn este vorba. Unele au efecte diuretica, cresc pofta de mâncare, etc. Înțelegi tu.

| giulia283 explică (pentru Donsavas):

Ceai cu fructe, de tei, de sunatoare atât

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Sa bei cat mai des ceaiuri de macese si de catina-alba ajuta la intarirea imunitatii

| RobertMoon a răspuns:

Nu are nimic, dar ai grija sa nu bei ceai verde sau negru ca nu mai dormi de la el laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, ceaiurile au diferite proprietati benefice dar si reactii adverse. Nu este indicat sa le consumi o perioada lunga de timp, nu trebuie sa faci abuz de ele. Cel mai indicat e sa bei apa cu un pH cat mai alcalin.

| HaneloreOlga9 a răspuns:

Nu. E foarte bine.

| Anonymous0 a răspuns:

Nu are absolut nimic. Ceaiul este foarte bun. Poti incerca si combinatia de ceai cu gheata, chiar si ziua cand e cald

| Jsjsha a răspuns:

E perfect normal