| Rihhana1 a întrebat:

De fiecare data dupa ce beau ceai pe fundul canii se sedimenteaza un nisip de la pernute, este normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Adi88 a răspuns:

Nu e nisip ci compozitia ceaiului cum ramane la fund ca si la cafea zațul, iar pernuta e facuta in asa fel sa poata sa iasa substanta din cei prin niste pori ff mici. Cu alte cuvinte e normal

| Rihhana1 explică (pentru Adi88):

Acel continut se comporta precum nisipul.

| Adi88 a răspuns (pentru Rihhana1):

Poate is sarurile din apa, eu nu am patit asa ceva sa am,, nisip,,. Atunci e contra facut

5 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Asta arata cat de natural e ceaiul...

| mihaistefan16p a răspuns (pentru Catrice):

Nu neaparat, pot sa fie bucati macinate fin din frunze

| Ineys a răspuns:

Da, e normal pentru ca "pernutele" alea... nu sunt inchise/construite perfect. Ia sa te uiti tu atent la ele sa vezi ca o sa gasesti rupturi si scapa compozitia in cana.