| gabriela_3971 a întrebat:

Are ceva daca m-am sarutat cu un baiat si am ciclu dar nu-s pe el? o sa raman gravida?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DenissaDeea a răspuns:

Nu fetito, ce legatura are sarutul cu sexul,
Insarcinata ramai doar daca faci sex neprotejat sau insamantare artificiala.Stai linistita ca nu ramai insarcinata
Nu tot ce zboara se mananca! mama ta ti-a zis asta? nu e adevarat!

29 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

N-o sa ramai insarcinata. Dar lasa sarutatul baietilor, pune mana serios pe carte si mai gandeste-te la baieti peste 5-6 ani cand vei intelege cum sta treaba cu sarcina si contraceptia.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Ratatule, pune mana pe o carte de anatomie si studiaza! Orificiul pentru pipi nu e acelasi cu cel vaginal!

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Du-te mai fata si cautala librarii: LECTII PARTICULARE, de dr.CRISTIAN ANDREI/9595, si TOT CE AI VRUT SA STII DESPRE SEX, de dr. DAVID REUBEN, studiaza-le temeinic, si cu mare atentie, afli acolo tot ce trebuie sa stii, DAR, nu-ti neglija scoala, in timpul asta!

| nicky a răspuns:

Nu inteleg ce vrei sa spui cu "am ciclu dar nu-s pe el". Nu vei ramane insarcinata daca te-ai sarutat dar daca ai avut contact sexual atunci vei ramane. Si acum fugi si fa-ti temele si gandeste-te la scoala. Cati ani ai ca de sarutat se vede ca sti dar sa te exprimi nu prea.

assiris
| assiris a răspuns:

Fii atenta Gabriela, daca un baiat numai se uita insistent la tine mai ales in partea de jos, ai toate sansele sa ramii insarcinata laughing

| mariazet45 a răspuns:

Nu ramai insarcinata daca te-ai sarutat, dar din felu cum te exprimi se vede ca esti cam micuta pentru asta, nu prea stii cum se fac copii? Daca faci sex neprotejat vei ramane insarcinata si te vei putea inbolnavii de boli cu transmitere sexula asa ca mai bine ai lasa pe mai tarziu probleme acestea si te-ai apuca de invatat. De la sarut la sex nu e distanta mare daca cel care face acest lucru are putine cunostinte si e si credula.

| miriam a răspuns:

Probabil ai vrut sa spui ca atunci cand te-ai sarutat nu erai in perioada menstruatiei, nu stiu ce varsta ai sa nu stii ca poti ramane gravida doar in urma unui contact sexual, ci nicidecum in urma unui sarut...

| bubu_7778 a răspuns:

DAAAAAA o sa ai tripleti laughing NUUUUUUU sarutul, atingerea etc nu are nici o legatura cu conceptia unui copil.Trebui sa fi avut contact sexual neprotejat.

| Ben. a răspuns:

Ca sa ramai gravida in situatia ta, el ar fi trebuit sa aiba gura plina cu sperma si sa te fi sarutat pe unde faci pipi.am fost destul de plastic?

| cribus a răspuns:

Deja ai primit raspuns la intrebarea ta, dar vezi ce se intampla cand nu cititi nimic! si intrebarea ai pus-o super aiurea nu esti pe cine? cred ar trebui sa te intereseze mai mult scoala! si despre sex incearca sa vb cu mama ta sa-ti explice cum ramai insarcinata!

| moji a răspuns:

Gravida ramai daca ai contact sexual, nu daca te saruti.Ar trebui sa te mai documentezi in privinta astawinking

| N538961518 a răspuns:

Da pentru ca sperma se transmite pe cale orala prin sarut...

| sdafdfkdafkladjakl a răspuns:

Da, sunt mari riscuri sa ramai gravida. Cel mai probabil esti deja, eu mi-as face probleme

| zu a răspuns:

Cred ca te-ai apucat de sarutat cu baietii.cam prea devreme.eu nu-ti zic sa pui maine pe carte, si (sau)sa mai astepti.ci pur si simplu saruta-te cu cati ai tu chef. dar mai documenteaza-te.despre sarut, educatie sexuala.etc.

| DanielaDumitrescu99 a răspuns:

DA! Deci crede-ma iti vorbesc foarte serios. Gandeste-te, sigur ca o sa ramai insarcinata tu ce crezi? Cred ca dupa copchii astia sexul e acelasi lucru cu sarutul, nu?

| Adorable3 a răspuns:

Vezi ca o sa ramai insarcinatalaughing).intreab'o pe mami.(copil)big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, ai ramas gravida. Trebuie sa ii spui mamei neaparat. Apoi trebuie sa inveti sa scrii si sa te exprimi pentru ca nu poti sa nasti fara examen la Limba Romana. Ai grija!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca Gabriela e pre mica si doreste ca sa afle mai multe prin intermediul nostru.Sa te ocupi de lucrurile aste peste mai multi ani!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

EU CRED CA DA...ESTE FF RISCANT...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mah fetitalaughing cum sa se intample asta...of...stai linistita(nu stiu cum ti-a dat prin cap ideea asta... dar ma rog...cred ca tie frica sa nu ti se intample nimic... oricum asa ceva nu se poate intampla...ci exista alte chestii k bolile...(boala sarutului etc.)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma faci sa radlaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e nicio problema atata vreme cat sunteti cu hainele pe voi...nu ramai gravida de la un sarut, ci doar la un contact sexual neprotejat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu
nu are nimic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing)))

Intrebare mai prosteasca nu am mai vazut in viata mearolling on the floor))

Ramai insarcinata numai cand ati avut contact sexual.adicaa baiatul ti'a bagat penisu` in gaura tabig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lol fetito cum sa ramai insarcinata din cauaza unui sarut? Mai bine i-a si tu cartea de romana in brate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai linistita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fata are nevoie de raspunsuri sa voi ii spuneti (daaaaa deja esti insarcinata) ce stupid
gabriela sigur ca nu vei ramine insarcinata ca sa ramii insarcinata trebuie sa ai contact sexual
nu-ti fa griji;(

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce sa ramii insarcinata daca nu ai avut relatii sexuale...
acum ar trebui sa inveti la scoala si pe urma la baieti!

| cristina98alina a răspuns:

Ma da mai lasati fata in pace daca o intereseaza asta! in zilele noaste putina carte se face ea a pus o intrebare daca vr sa raspundeti nu mai adaugati comentarii