| мιcυтѕαααα a întrebat:

Are ceva daca mananc o felie de muschi cu doua zile inainte de expirare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Rebbbeca a răspuns:

Treaba e ca este inca in termenul de valabilitate.Normal nu e bine sa-l mananci cu 24 de ore inainte. Nu e nimic. Totul este ok.IN orice caz daca iti apar bubite sau ceva de genul consulta un dermatolog sau medicul de familie.

11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
La câte toxice sunt în el, mai bine nu mai consumi un altfel de produs. Citește eticheta.
Pa, pa.

NOname
| NOname a răspuns:

Dacă era cu două zile După expirare, puteai să te îngrijorezi, dar dacă e Înainte, nu văd de ce ai face-o (doar ții mâncarea în frigider, nu?).

| ZoeyMe a răspuns:

Nu este nici o problema, mai ales daca nu ai simtit un gust ciudat sau ceva de genul.

| GiveMeYourPussy a răspuns:

Pai ar trebui sa nu patesti nimica daca expira peste 2 zile...

| Intruder19 a răspuns:

Daca nu are o culoare/miros/gust ciudat o poti manca fara probleme.

Răspuns utilizator avertizat
| Ucigasuldeprostie a răspuns:

Nu. deoarece chiar daca ele au un termen de expirare nu expira asa la minut. Termenul de expirare este un fel de garantie. pana pe data ai sigur nu se strica. Daca se strica dupa nu ii mai intereseaza. Dar nu e o chestie imediata.

| Belllla a răspuns:

Nu are nimic

| Beniamin678 a răspuns:

Nu nu are nimic deoarece nu au expirat anca