| ThePrinceOfAllSaiyans a întrebat:

Are ceva daca seara uneori beau ca sa adorm mai repede? Si in plus imi place sa fiu ametit si sa uit totul. E grozav

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Dacă e grozav... De ce nu?!? Continuă.
Poate ajungi ca moșul ăla din banc:
Îl întreabă ziaristul pe unul care arăta mai bătrân:
"Hei, moșule, cum ai ajuns la vârsta asta? Ce ai băut, ce ai mâncat?!?"
Moșu cică "Păi am mâncat grătare, mici, cartofi prăjiți, pizza... De băut, am spart - de toate: bere, vin, wisky, palincă... Am și mers la femei, că nevasta mai făcea nazuri."
"Șiiii... câți ani ai, moșule?"
"39"!
rolling on the floor

Răspuns utilizator avertizat
| Catrice a răspuns:

Ne vedem când o sa trebuiască sa bei o sticla ca sa adormi.

| Celcestietot a răspuns:

Daca bei cu masura, nu. Stiam de somnifere ca au in compozitie humulona, deci o parte a hameiului. Alcoolul in perioada dezvotari nu este bun, dar nici ca si adult nu este bine sa ai parte de o betie zdravana, ca poate afecta creierul + alte organe.

| Bruno92 a răspuns:

Ia antidepresive te vor face sa te simți mai ok, și nu te mai gândi la trecut, vtrecutul este mort nu mai exista, trăiește momentul de acum numit prezentul, încearcă să nu te mai gândești la ce s-a întâmplat.treci peste te vor aștepta multe lucruri frumoase în viața încă ești tânăr și poți schimba multe. Du-te la un specialist măcar la un psiholog sunt sigur că dacă vei pune sfaturile in aplicare te vei schimba ar trebui sa ai mai multa încredere în tine și să gândești mai pozitiv sa îți schimbi mentalitatea nu uita trecutul e mort tu trăiești acum nu ieri sau alaltaieri nu trăiești în trecut astea sunt proprile tale proiectii mintale.
Daca bei nu rezolvi nimic îți va afecta creierul permanent și nu cred că vrei acest lucru. Nu te da bătut știu că ți greu și trecutul te răscolește da încearcă să nu mai eviți oameni și să comunici cu ei de asta te simți și rău fiindcă eviți relațiile cu oamenii nu vrei sa evoluezi sub nici o forma, daca o fata vine și te abordează încearcă să nu o eviți fiindcă trebuie sa profiți de orice moment să nu lași să îți scape nimic. Încearcă să trăiești nu doar să exiști, poți și nu mai zi că ești un băiat prost ai calități poate pe care încă nu le-ai cunoscut, fiecare din noi avem, fiecare suntem speciali. Încearcă să faci sportul s-a demonstrat că sportul îți dă o stare buna psihica și reincredere în tine nu ceda alții au probleme mult mai mari că ale tale și nu se dau bătuți... încearcă să le demonstrezi oamenilor că părinții tăi au vorbit aiurea de tine cum că ai fi bolnav, încearcă în fiecare zi sa fi o versiune mai buna a ta progresiv și vei reuși, nu mai da vina pe aspectul fizic nu astave problema principală ci neîncrederea în tine faptul că tu te desconsideri și nu te apreciezi deloc, daca tu nu ai încredere în tine și ai o părere proasta despre tine nici alții nu vor avea fiindcă asta le vei transmite. Dovedește le părinților tăi că sau înșelat în privința ta dar mai întâi de toate dovedesti ție că poți mai mult. Citește cărți despre dezvoltare personala citește orice numai nu te refugia în băutura fiindcă nu vei ajunge bine. Lasă trecutul in urma și trăiește prezentul

| florin926481f a răspuns:

Daca ai probleme si vrei sa le uiti mai bine ai incerca sa le rezolvi si va fi mai bine

Răspuns utilizator avertizat
| proserpina22 a răspuns:

Vezi sa nu te ingrasi de la el, vorbesc serios. Eu faceam asta si tot cresteam dozele de alcool pentru ca nu prea isi mai faceau efectul dupa doua saptamani. Intr-o luna am pus 15 kilograme si acum muncesc ca sa le dau jos. Eu nu recomand, caci dupa o sa iti trebuiasca mereu, iar dupa trebuie in cantitati mai mari. Dar daca chiar vrei, macar nu depasi doza zilnica recomandata de medici ca dupa ficatul urla.