| anonim_4396 a întrebat:

Are ceva daca trag doar un fum pe saptamana? adica nu fumez nici o tigara. trag doar un fumlaughing. deci are ceva?confused

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Alynutzaaa a răspuns:

Da de ce sa tragi?
Sti care o sa fie consecintele? O sa ajungi sa spui, inca un fum, inca unu pana cand o sa zici doar o tigara si apoi sa nu te mai poti lasa de ele! Deoarece nicotina ( substanta continuta de tigara ) provoaca dependentza!

Parerea mea este ca o sa-ti para rau! Exact in aceeasi situatie e si o prietena de-a mea, cica fuma sa slabeasca, acum fumeaza de 1 an si niciun rezultat, insa efectele negative se vad : dependentza!

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, are consecinte negative asupra sanatatii tale.

| Liviu a răspuns:

Daca nu te apuci de fumat
Nu rezolvi nimic
Eu fumez de pe la... 17 anilaughing
Parinti sunt de vina la mine
amandoi fumatorithinking
acum sau lasat...
Eu le mai sting uneorihappy xD

| Detanatar a răspuns:

Aici e vorba mai mult de consecintele pshihice decat decat cele fizice.Cum au spus majoritatea, vei deveni usor dependenta. Daca excludem acest lucru, nu prea dauneaza acel fum.
Sfatul meu:Ia si fumeaza daca intr-adevar vrei, caci cu fumurile oricum vei ajunge la asta

| Ionut_7740 a răspuns:

Ceea ce faci tu poate, de fapt mai mult ca sigur creeaza dependenta. si e foarte greu sa te lasi. gandeste-te la viata si sanatatea ta (informeaza-te). Multi dintre adolescenti considera ca fumatul e la moda/cool

| BeibiiX a răspuns:

Nu prea cred ca un fum iti afecteaza plamanii cu cevathinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te vei apuca de fumat.mai bine imi dai mie banii aia decat sa le dai foc.

| ydaa a răspuns:

Si care mai e fazaa cu ce te alegi naree nimic dar eu un inteleg ce faci caa no sa simtii cu adevarat placearea daca tu tragi un fum si cicaa pe saptamana
eu te sfatuiesc sa nu fumezi dar daca vreimai bine trageein piept decat sa pufai odata fara rost si la saptamanaa? nu decii narenici nu sens ce vrei sa faci economieelaughingpe bunee mai bine lasatee sau faa cum vrei dar ee doar un moft caree nicinul simti mai aless la saptamana DECI mai bine ori telasi de tot oriincepii daa nu cu pufaielii ca e mai rau daca pufai decat sa tragii ti se ingalbenesc dinti si o sa ai probleme cu gatu grave

| Tonny_7334 a răspuns:

Rămâi gravidă

| Pawel95 a răspuns:

Daaa! are...tot cate-un fum pana incepe sa-ti placa. si dupacea nu te mai poti lasa de fumathee hee

| iulika_3039 a răspuns:

Nu cred ca acum va insemna cine stie ce dar oe viitor o sa suferi consecintele sad vei deveni dependenta si vei ajunge sa fumezi mult mai mult decat o tigare ( sau cum zici tu numai un fum big grin )... te sfatuiesc s-o lasi balta happy