| Danciu_Raul_1991 a întrebat:

Am o intrebare am racit si tusesc foarte rau.
Am fumat 3 ani constant si de vreo 3 luni fumez ocazional 1-4 tigari pe saptamana, sunt saptamani in care nu pun gura pe tigara sau trag maxim o tigara care nici pe aia toata.
Credeti ca e din cauza sevrajului sau ce? Ma ajutati va rog

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ABCD122 a răspuns:

Mi-a luat ceva timp sa gasesc acest site http://www.retetanaturista.ro/remediu-naturist/expectorant-133.html

Nu stiu daca o sa te ajute prea mult, insa macar vei stii cu ce te "confrunti". :)

2 răspunsuri:
| ABCD122 a răspuns:

Răceala nu are legatura cu tigarile, însa tusea da. Tatal meu a fumat 10 ani dar nu a avut aceasta tuse dupa ce s-a lasat. Mai bine du-te la un doctor, eu nu te pot ajuta prea mult.

| Danciu_Raul_1991 explică (pentru ABCD122):

Pai am o tuse cam obisnuita scot flegme din gat daca ma intelgi?