| Filip23 a întrebat:

Are cineva cartea de la Http://www.scapa-de-negi-alunite.eu/?
A folosit metoda?
Ma tem ca e teapa, ca multe altele.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| EmaS a răspuns:

Negii sau verucile: metode de tratament
"Verucile, mai cunoscute sub denumirea de negi, sunt leziuni benigne (nu au potential cancerigen), localizate cel mai frecvent pe tegumentele extremitatilor, regiunea genitala si la nivelul mucoaselor genitala, orala si laringiana si sunt provocate de un grup de virusuri numite Papilomavirusuri umane (PVU)", explica dr. Oana Clatici, medic specialist dermatovenerologie, Spitalul Universitar de Urgenta, Bucuresti.

4 răspunsuri:
| chilia a răspuns:

Ma numesc Florin, am avut toate bolile pamantului si vreau sa-ti trag o teapa!
Scris Tuesday, 24 April 2012
Scris de Admin
Imi vine sa rad cand vad cat de destepti se cred unii. Am gasit recent, pe un site de maxima audienta, o reclama platita prin Google catre un alt site, unde esti invatat ca iti poti trata toti negii si alunitele, ...ca prin minune. Florin, baiatul care ne da lectii, a avut toate bolile si acum, daca tot s-a vindecat, incearca sa mai traga si el cate o teapa la cine mai poate.

Site-ul unde m-a redirectionat reclama este: http://www.scapa-de-negi-alunite.eu. De fapt nu este un site, ci este o pagina lunga de 1 Km, pe care sunt insirate o gramada de baliverne despre cum el, Florin, a fost bolnav de negi si alunite si a suferit si s-a vindecat, etc.

Dupa ce s-a vindecat s-a apucat de scris manuale si acum le vinde pe internet ca sa mai faca si el un ban. Insa trebuie sa va grabiti, pentru ca toate aceste carti se afla in promotie si se vand ieftin numai cateva zile.

Si nu uitati: Nu aveti nimic de pierdut! Florin risca totul. Daca nu sunteti multumit, veti primi dublu inapoi!

Asadar, daca inca nu v-ati prins, aceasta este o escrocherie. Si nu spun asta pentru ca nu as avea incredere in tratamentele naturiste sau pentru ca nu concep ca cineva sa faca bani vindecand pe altii. In cazul de fata problema este ca in spatele internetului se ascund foarte multe escrocherii si farse.

Site-ul mai sus mentionat este in sine o pacaleala, incepand de la modul in care sunt scrise si puse in pagina informatiile si terminand cu utilizarea unor marturii improvizate ale unor falsi sau inchipuiti clienti care deja au utilizat "manualul" lui Florin. Si ca sa imi sustin afirmatiile, voi enumera mai jos de ce cred eu ca aceasta afacere este o escrocherie. Rog pe oricine nu este de acord, sa ma combata daca are contrargumente.

Daca arunam o privire generala asupra site-ului sunt uimit ca din "miile de clienti" satisfacuti ai lui Florin (asa cum singur declara), foarte multi s-au gandit sa-i multumeasca acestuia trimitandu-i fotografii cu imagini inainte si dupa tratament. Se vede de la o posta ca sunt fotografii luate de pe net. Daca nu credeti (desi nici macar nu mai era nevoie sa verific) aveti si niste linkuri cu cateva exemple:
Anca-Ionela din Brasov este o prezenta permanenta pe net :). Am gasit pe un site o fotografie chiar mai buna decat pe site-ul lui Florin. O puteti vedea mai bine aici http://cosmeticsurgeryknowledge.com/wp-content/uploads/mole_removal.jpg;
Adriana din Dolj apare si ea pe net, se numeste Rachel, numai ca acolo se zice ca s-a tratat altfel. O poti vedea aici pe http://www.wartmolevanish.com.
si ca sa fie mai simplu mai bine va uitati pe linkul acesta http://www.moleswartsremoval.com si o sa vedeti o copie a site-ului lui Florin (cu tot cu marturiile clientilor), si probabil sursa de inspiratie pentru acesta.
Mai aveti nevoie de dovezi? Sau poate de ceva informatii suplimentare?

Daca da, aflati ca site-ul lui Florin este, dupa semnatura, propietatea SC SelfMade SRL. Adica un fel de... "iti faci cu mana ta" :).

Asociat unic al SelfMade SRL este ...ati ghicit, Florin. Din 2010, POPA FLORIN, cu domiciliul in Alba Iulia, str. S. Severus nr. 45, bl. Tor2, et. 2, ap. 10, jud. Alba, este asociat unic al SC SelfMade SRL.

Desi este nascut in 1984, in scurta lui viata a avut parte de experiente "cumplite" din punct de vedere medical. Dupa cum el singur declara pe site:

Numele meu este Florin si am suferit de negi, alunite si alunite lungi mai bine de 10 ani. M-am dus la o clinica particulara si am vorbit cu un doctor specialist despre o interventie chirurgicala. Medicul m-a asigurat ca e foarte eficienta, doar ca s-ar putea sa reapara negii sau alunitele..."

Se vede treaba ca soarta-i potrivnica pentru ca pe un alt site, tot al SC Self Made SRL, http://www.negi-genitali.eu, pe care tot Florin vinde tot manuale pentru fraieri, scrie asa:

Numele meu este Florin, Si am suferit de negi genitali timp de mai bine de 2 ani. M-am dus la o clinica particulara si am vorbit cu un doctor specialist despre o interventie chirurgicala. Medicul m-a asigurat ca e foarte eficienta, doar ca s-ar putea sa revina condiloamele genitale...".

Daca vreti sa mai cititi si despre alte suferinte ale lui Florin, va recomand si site-ul "http://www.erectii-puternice.eu" unde Florin este Expertul tau in Erectii Puternice

sau site-ul "http://www.controlul-ejacularii.eu" cand, dupa ce a suferit de ejaculare prematura, Florin a devenit si Expert in Controlul acesteia.

Bai Florine, n-am ce zice. Esti un baiat de nota zece. Te-ai scos! Ai fost bolnav de ce "n-a vazut Parisu'", te-ai vindecat, ii vindeci si pe altii si mai faci si bani. Insa cred ca singura bola pe care incerci sa o vindeci la pacientii tai este PROSTIA. Da-mi voie sa te felicit pentru initiativa si sa folosesc un citat "inteligent" dintrunul dintre site-urile tale:

"Durerea este factorul principal al acestei metode si trebuie alienata cu anestezice."

| Filip23 explică (pentru chilia):

Multumesc pentru raspuns. Oricum nu m-am grabit sa cumpar "manualul". Daca s-ar fi tratat alunitele cu vreo planta sau combinatie cred ca s-ar fi descoperit pana acum; oamenii sunt preocupati de estetica si frumusete de vreo 5000 de ani. Ma gandeam ca foloseste vreun unguent de bataturi, care "omoara" celulele, insa ar putea sa le malignizeze.

| Drajan_Rely_1955 a răspuns:

Bullshit! Teapa!