| timidu89 a întrebat:

Are efect puternic laxativ dulcolaxul? Mi sa nu iau și sa nu ajung la wc apoi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

O sa te duci la wc dupa ce iei laxativ

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ia și tu când ai buda aproape.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Din câte știu, prima oara se iau două odată. Le iei seara, iar până dimineața, isi vor face efectul. Nu imediat! Poate da dureri abdominale.
Dacă esti foarte constipat, initial, foloseste un supozitor cu glicerină (acesta te aleargă la toaletă, dar dacă mergi mai repede de o oră, il vei elimina, nu va ajunge să se dizolve).

| mastadont a răspuns:

Laxativul are fix scopul menționat de tine, adică să ajungi la WC pentru a-ți putea face nevoile în cazul în care ești constipat. Dulcolax are un efect destul de rapid din propria experiență, tot ce trebuie să faci e să te asiguri că ai o tualetă prin apropiere dacă ai de gând să-l iei.

| timidu89 explică (pentru mastadont):

Nu iau atunci, ca am probleme la picioare și nu pot sa fug și sa vreau. Și farmacista nu o văzut ca merg rău și greu... Eu de la un medicament ma constip. Adică iese dar cu efort, nu gen sa vina și sa nu iasă. Când am supa sau ciorba e ok.

Răspuns utilizator avertizat