| RoxanaGhost a întrebat:

Un laxativ puternic si cu efect rapid? :-s P.S. Probleme personale crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Manca fibre si va avea efect isi garantez, varza, brocoli, morcofi, nu otrava aia de durcolax

| cristimihailov a răspuns:

Buna,

Eu m-as uita catre magneziu ( un hidrat de magneziu parca este). Acea substanta are ca efect atractia de apa din intestine si in felul asta rahatul devine mai usor de eliminat.

In general restl laxativelor irita mucoasa intestinala si declanseaza procesul de defecalizare.

Din problemele aparute la unii prieteni ai mei, cel mai eficient conform spuselor lor li s-a parut ActiLax.

Oricum vei avea nevoie sa iti schimbi dieta, daca nu ai facut-o deja. Sa te uiti mai mult la mancaruri pline de fibre si mai putin la cele proteice. De asemenea hidratarea corespunzatoare se aplica si aici.

Ce ar trebui sa mai iei in considerare ar fi un curatare a intestinelor (bowel cleaning). Ar putea sta multi paraziti pe acolo sa traga de rahat. E o substanta cu diferite gusturi care se ia o serie urmata de doua saptamani pauza, a doua oara sa omoare si viermii care erau oua in momentul primei actiuni.

Mai exista si diverse alte metode, gen o lingura de ulei de masline cu o jumatate de lamaie, dimineata pe stomacul gol, inainte de masa, si apoi stat pe partea ta drwapta cam 30 dw minute. Pare sa functioneze.

| LePotato a răspuns:

Dulcolax

| Nitunitu a răspuns:

Dulcopic, cateva picaturi in ceai si vrei nu vrei te scoate afara. Experienta personala...

O sa te forfote putin in burta, elimini tot si dupa te vei simti mult mai bine.

Asculta muzica la casti in timpul in care elimini, trece mai usor.

Sanatate multa.

| RoxanaGhost explică (pentru Nitunitu):

Dar dacă pun în apă? Nu prea sunt cu ceaiul laughing

| Nitunitu a răspuns (pentru RoxanaGhost):

Roxana poti sa il pui si in apa si in ceai.

Inainte sa il iei uita-te la contraindicatii sa nu ai ceva de pe acolo, arata-l si parintilor tai, eu am luat de 6-7 ori in viata mea pana acum si nu am avut nimic decat faptul ca mi-a eliminat problema.
Uite aici prospectul, nu mai sta! Cu fiecare zi de constipatie care trece e mai aiurea, nu cred ca esti fan dureri, nimeni nu cred ca este...

http://www.sfatulmedicului.ro/medicamente/dulcopic-solutie-orala_16357

Repet, asculta muzica la casti dupa ce il iei si esti la toaleta. Trece mai usor...

| RoxanaGhost explică (pentru Nitunitu):

Mulţumesc :* O să mă duc mâine la prima oră să cumpăr :*

| mjk99 a răspuns:

Dulcolax, foarte eficient.