| anonim_4396 a întrebat:

As avea si eu o intrebare legata de niste lucruri care mi s-au intamplat acum 2 luni. Faza este ca mancam normal(desi mama imi zicea ca mananc foarte putin, de fapt ea zice mereu ca mananc putin), dormeam cat ar trebui, practic aveam acelasi program pe care il avusesem si inainte, insa de la un timp ma luasera ametelile, ma trezeam pe la 5 dimineata ca imi venea sa vomit, iar intr-o dimineata inainte sa merg la scoala tot asa imi era rau insa eram asa de ametita incat aveam impresia ca totul se invarte cu mine si desi aveam ochii larg deschisi nu vedeam decat negru in jurul meu de parca eram oarba si dupa 30 de secunde mi-am revenit. Ce credeti ca am avut?(mentionez ca nu i-am zis nimic mamei mele pentru ca nu vroiam sa o ingrijorez big grin )

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| rachid_4824 a răspuns:

Sal simple.girl,imi pare rau pentru ce ti s-a intamplat, nu stiu ce poate fii, sa fie lipsa de calciu? dar pentru sanatatea ta si pentru noi toti, prietenii tai, as vrea sa ii spui mamei tale, si sa te duci la medic, niste analize o sa scoata la iveala totul, chiar daca nu te cunosc imi doresc sa fii sanatoasa! noapte buna, si totul sa fie ok!

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu cred ca o explicatie plauzibila este hipoglicemia matinala. Probabil intr-adevar mancai putin si dimineata glicemia tinde sa scada.
Oricum, ar trebui sa-i spui mamei tale si sa mergi la medic pentru cateva investigatii. Oricat de speriata ar fi acum, in tot cazul va fi mai bine decat sa ai o boala mai serioasa si sa afle cand ea se va fi agravat deja.

mira
| mira a răspuns:

Mergi la medicul de familie care iti va recomanda un set de analize.Sanatate.Mira

| friedaka a răspuns:

O posibila cauza ar fi hipotensiunea si a doua si cea mai plauzibila din punctul meu de vedere ar fi colecistul (fierea). Spune-i totusi mamei, pentru ca bine ar fi sa te vada un medic. E cel mai sigur! Mai pot fi multe alte cauze...

| raidu2004 a răspuns:

Poate fi si din cauza tensiuni daca ai tensiunea mica si faci miscari bruste te poate lua cu ameteli dimineata cand te trezesti inainte sa te dai jos din pat mai stai 10-15 minute intinsa si foarte important nu te ridica brusc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multumesc tuturor pentru sfaturi!