| anonim_4396 a întrebat:

Heii, deci de 2-3 saptamani am o stare foarte proasta si nu am chef sa fac nimic nici sa mananc dar mama ma tot obliga sa mananc straight face in fine eu dupa ce mancam mereu ma duceam si vomitam tot ma durea putin burta dar dupa trecea dar ieri am mancat niste orez si cand am vrut sa vomit curgea numai sange m-am speriat putin... dupa mi-am facut un ceai si dupa m-am pus in pat dupa cateva minute ma durea burta foarte tare eram singura acasa si am luat niste algocalmin dupa am adormit si cand m-am trezit eram ametita si foarte galbena la fata si nu stiam ce sa fac asa ca am luat un nurofen mi-a trecut cat de cat dar inca sunt ametita si am senzati de voma dar nu vomit ci scuip sange straight face nu vreau sa-i zic lui mama ca vomitam dupa ce mancam pentru ca sigur o sa inebuneasca straight face intrebarea mea este de ce am inceput sa scuip sange mereu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Fiindca ti-ai creat o leziune pe esofag in urma efortului de varsatura. Nu mai lua antiinflamatoare, o sa-ti faca si mai rau. daca la 24 de ore de la prima varsatura cu sange mai versi sange, du-te la urgenta, fiindca situatia poate sa se agraveze fara sa-ti dai seama.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sistemul digestiv nu e proiectat pentru ce ai facut tu, iar fortarea asta sa vomiti ti a provocat leziuni cel mai probabil. Primul lucru e sa incetezi tampenia asta cu vomatul si sa mergi de urgenta la un medic.

Silueta se mentine prin mancare sanatoasa si miscare