| Claudiu324 a întrebat:

As dori ca la aceasta intrebare sa raspunda doar cei avizati sau care au ceva informatii. fara datul cu parerea va rog.
Am 20 de ani si 4 luni 1.83 cm inaltime as dori sa mai cresc pana la 1.85-1.87 ..mentionez ca nu prea am un program de somn regulat de vreo 2 3 ani si totusi am mai crescut. Pot sa mai cresc in inaltime?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Mayuri a răspuns:

Ar fi 2 posibilitati : 1. te ajuta bagajul genetic sau 2. Faci un sport precum baschetul si iti faci un program regulat de somn.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Posibil sa mai cresti 1-2 cm.De obicei pe la 21-22 de ani cresterea stagneaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna> Nu cred ca este vreun "program " care sa te ajute la crestere. Crestem, dupa cum a spus si Darrio atat cat ne permite bagajul genetic.Depimde cui "semeni". Tatalui, mamei sau poate bunicilor, depinde de la cine mostenesti. Poti inca mai creste natural fara un anumit program pana la 22-23 si poate mai multi ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai pe la 21 22 de ani cresterea stagneaza. Daca mai vrei sa cresti joaca baschet si sa ai un program de somn regulat