| UPSsss a întrebat:

As dori cateva sfaturi pentru evitarea iritatiei dupa epilare in special pentru epilarea mainilor

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bună dimineața.
Dacă îți apar niște bubițe în urma epilării, folosește Nidoflor sau Fluocinolon G pentru tratarea acestora.
Sănătate!

| LaLaura a răspuns:

Nu prea ai cum să eviți iritarea pentru că smulgerea firelor de păr este foarte agresiv pentru piele, de aceea apăr și acele puncte roșii (locul gol rămas în urma smulgerii firului de păr) și de aceea este indicat epilarea seara. Nu prea ai ce să faci decât să te dai cu o cremă destul de bogată în vitamine și să aștepți, după câteva ore (depinde de natura pielii) iritația dispare.

| lolytagirl a răspuns:

Crema multaaa crema inainte si dupa epilare.