| tinaarad a întrebat:

As dori daca stie cineva sa-mi spuna daca exista un alt tratament pentru dereglarile hormonale in afara de anticonceptionale?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, alte preparate hormonale, in functie de glanda care are problema (tiroida, suprarenala, ovar, hipofiza, hipotalamus, suprarenala).

| BubuLina999 a răspuns:

. dar anticonceptionalele sunt foarte bune. te ajuta mult. exista injectii nu mai stiu cum se numesc dar am facut si eu. luat pastile/fier, faceam injectii si intr. un final am luat anticonceptionale si mi. a trecut aceasta dereglare.

| sky_6636 a răspuns:

Da exista dar nu stiu cum se cheama
cel mai bine du-te la medic
eu stiu ca de la anticonceptionale iei in greutate