| Laurretta a întrebat:

My bff are prepleme cu dereglarile hormonale si nu vrea sa auda de medic sau ginecolg. ce ar putea sa faca in privinta aceasta? exista un tratament care poate fi luat fara sa fie prescris de medic? dau funditabig grin
p. s. mama ei nu e langa ea si ii este rusine sa se duca cu tatal ei.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu exista tratamente hormonale pe care sa le poti lua dupa ureche. Nici macar nu stii cu ce hormon are probleme. Dereglarile emnstruale pot fi date de dezechilibrul a cel putin 10 hormoni diferiti.