| body009 a întrebat:

As dori niste sfaturi! In ultima perioada am slabit circa 6, 7 kilograme si as dori sa stiu ce analize ar trebui sa fac.
La sange am inteles dar nu stiu care ca sunt foarte multe denumiri.
Ma puteti ajuta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Analizele iti vor fii stabilite de medicul tau de familie, in urma unui unei consultatii medicale amanuntite.

| Burca54 a răspuns:

Du te la medicul de familie si iti va spune el, nh este bine sa te iei dupa niste oameni fara studii mai ales canf vine vorba de sanatate ta! Iti va spune medicul toate analizele necesare

| body009 explică:

Ideea e ca nu am medic de familie