| TranslucenT a întrebat:

Tusesc de 3 luni deja, si cateodata am si temperatura 37.1, 37.2, 37.3.Am fost la medic am luat antibiotice, 2 feluri de injectii si kilograme de pastile,nu stiu cу sa fac,si am dat analize de sange totul е perfect,am bronsita acuta obstructiva, si nu am inrautatiri asa a fost inca din octombrie. Ajutati-ma cu sfaturi, cu ce puteti

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Mierea naturala,lamaia,usturoi,ceai de menta fierbinte,multe fructe ca mandarine,portocale,mere, si nu opri febra e ceva bun,nu o opri doar in cazuri incare char trebuie, incerca metode bio, eu mereu iau miere, usturoi, lamaie

| AlexRv a răspuns:

Buna!

Faptul ca ai temperatura 37, 1 sau 37, 2 sau 37, 3 nu este absolut nimic! Ceea ce ai tu nevoie este principiul activ de ''codeina'', un antitusiv foarte eficient. Dar ai grija cu bronșita, sa nu o complici mai tare. Bafta!

| catalin112 a răspuns:

Am avut si eu.
Poate Doamne freest ai si inceput de astm, dar se trateaza... descoperit la timp.
Eu am urmat cu UNASYN si un spray Tulbuhaler cred ca se numeste. Mai bine te duci la un doctor de familie.

| DinPlante a răspuns:

Exista un produs de la plantextrakt polygemma tuse, o combinatie de extracte din plante, 100% natural si care ai putea sa il iei cel putin 2 saptamani. L-am folosit si am fost multumita (rezultatele nu apar in 2-3 zile, trebuie un pic de rabdare)