| anonim_4396 a întrebat:

As dori sa stiu ce medicamente exista pentru ingrasare sau tratamente naturiste? As dori sa mi se raspunda strict la intrebare... fara sfaturi de nutritie! Precizez ca am 23 ani, starea de sanatate este buna, nu am probleme cu tiroida, am 5 mese pe zi plus cate 6 7 gustari, mananc si seara tarziu, insa am arderile foarte mari si un metabolism bun si nu ma ingras! Deci... daca stie cineva niste medicamente? Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Naturale_Terapii_1980 a răspuns:

Pentru stimularea ingrasarii (reglarea deficitului ponderal prin castig in greitate si volum) recomand personal urmatoarea schema dedicata de tratament pe baza de produse naturiste Calivita:

- Stress Management B-Complex (1-1-1 dupa masa) sau Mega B Complex (0-1-0 dupa masa); prin continutul complex de vitamine B, ofera un echilibru esential in reducerea impactului negativ al stresului asupra metabolismului general si deficitului ponderal. totodata asigura cresterea poftei de mancare si stimuleaza luarea in greutate sau Super Mega 50 (0-1-0 dupa masa - contine vitamine, minerale si aminoacizi in cantitate mare pentru a suplimenta masiv aportul de nutrienti necesari dezvoltarii corporale sau sutinerii efortului epuizant)

- Para Protex (1-0-1 dupa masa, realizeza o protectie optima in anihilarea microbilor prezenti la nivel intestinal care pot impiedica absorbtia principalelor vitamine si minerale in corpul uman).

- Bee Power Royal Jelly (1-1-0 inainte de masa, intervine in stimularea imunitatii si rezistentei pe termen lung a organismului, fortificand in acelasi timp sistemul de aparare si reducand riscul de devitalizare prin slabirea corporala).

- Noni lichid (1-1-1 linguri inainte de masa, este o buna sursa de antioxidanti in revitalizarea generala a organismului dar si pentru stimularea apetitului alimentar la personele suferinde de anorexie deoarece creste pofta de mancare).
http://www.terapii-naturiste.com/......ulator.htm

6 răspunsuri:
| MihaiTT a răspuns:

In primul rand ingrasarea tine de metabolismul fiecarei persoane, de exemplu unele persoane se ingrasa daca manaca 2 bomboane pe zi, altele mananca o jumatate de porc si tot nu se ingrasa.
Odihna multa si o viata lipsita de stress este reteta happy
Medicamente NU SUNT, NU SUNT INDICATE IN CAZUL DVS, sunteti tanara, nu trebuie sa aruncati in organism toxine.
happy

| Mandarina888 a răspuns (pentru MihaiTT):

Da dar raspunsul dvs nu este relevant cu intrebarea pe care am pus o! mersi

| wolder a răspuns (pentru Mandarina888):

Corpul se ingrasa din mancare, nu din vitamine sau pastile. Dar ca sa sporesti pofta de mancare ai nevoie de medicamentul Apperin, capsule de omega adica ulei de peste sau spirulina.

| Mandarina888 a răspuns:

Dau funda cui imi raspunde strict la obiect!

| yourcrys a răspuns:

Of of of, eu a trebuit sa slabesc iar tu vrei sa te ingrasi, in fine.
Cand eram mai mic luam vitamine si f multe suplimente efervescente sau pastile astea m-au facut supraponderal, deci m-am ingrasat apoi am slabit cu foarte mari batai de cap.Deci concluzia ia suplimente si o sa te ingrasi cat vrei tu, bea multe sucuri si chestii acidulate, mananca multa paine, cartofi, prajeli etc....nu e asa de greu. funda?

| Mandarina888 a răspuns (pentru yourcrys):

Tocmai am scris mai sus ca am un regim alimentar foarte bogat si variat, vitaminele nu ingrasa ele dau pofta de mancare ceea ce eu nu duc lipsa! Ms de raspuns