| deia18 a întrebat:

As dori sa stiu... daca eu am nascut prin cezariana acum doi ani jumate si sunt insarcinata in 6 luni...pot naste normal??

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este prea riscant, deoarece uterul are o cicatrice si s-ar putea rupe in timpul travaliului, caz in care riscul ca tu si bebelusul sa va pierdeti viata depaseste 50%. De aceea ai indicatie de cezariana. Sunt femei care au riscat, mare parte din ele si-au pierdut viata, unele au supravietuit (chiar fara probleme fiindca uterul nu s-a rupt), dar nu mi se pare o idee acceptabila.

| pisoias a răspuns:

Mai bine apelezi tot la cezariana.

| vocea a răspuns:

Buna deia cel mai bine ar fi sa nu risti, cred ca tot prin cezariana ar fi mult mai sigur, se poate si normal dar de ce sa risti mult succes deia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca este real ceea ce spui, cred ca trebuie s ate adresezi medicului tau de familie ci nu sa intrebi pe www.

Aici in TPU, nimeni nu-si asuma responsabilitatea sfaturilor, mai ales ca se fac pe riscul si sanatatea ta.

Bafta!