| Caroline_6911 a întrebat:

As dori sa tin dieta dukan pentru a slabi 5 kg dar am cateva nelamuriri pe care nu le pot gasi nicaieri:
Pentru 5 kg cate zile trebuie sa tin prima etapa? De asemenea, cate zile trebuie tinute si celalte etape? As vrea sa stiu pentru fiecare etapa cat trebuie sa tin deoarece o sa plec la studii in Anglia intr-o luna jumatate si nu as vrea sa ma apuc de ceva ce nu pot duce la bun sfarsit.Va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| MozZatY a răspuns:

Nu inteleg de ce vrei neaparat dieta dukan, ai idee cat e de periculoasa si ineficienta in momentul in care renunti la ea? Fa miscare si incearca sa mananci cat mai sanatos, fara alcool, fara acidulate, fara cartofi, fara paine, fara ulei in exces, cat mai putine grasimi. Mai faci si niste alergari, macar cate o ora pe zi, apoi sa vezi miss ce o sa fii

| SmartyPants a răspuns (pentru MozZatY):

Nu vorbi daca nu ai habar! Am tinut dieta Dukan anul trecut in vara, am avut 112kg, si am ajuns la 85. De un an ma mentin la aceeasi greutate. :*

| MozZatY a răspuns (pentru SmartyPants):

Mai tii dieta in continuare?

| SmartyPants a răspuns (pentru MozZatY):

Ultima etapa se cheama stabilizare definitiva.e ultima parte a dietei, deci da o ma tin insa nu in sensul de a mai slabi.

| MozZatY a răspuns (pentru SmartyPants):

Ok, revino la o perioada dupa ce termini cu dieta sa ne spui daca e stabila si pentru tine.

| SmartyPants a răspuns (pentru MozZatY):

Dieta asta e pentru toata viata dragul meu!

| SmartyPants a răspuns:

Eu zic sa incepi cu 5 zile de atac. Apoi croaziera cateva saptamani, alternand o zi PL o zi PP, sau daca vrei 5 zile PP, 5 zile PL. Consolidarea este exacta: o saptamana pentru fiecare kg pierdut..deci daca vei da 5 in primele 2 etape, ar veni 5 saptamani..si apoi stabilizare definitiva. Sper ca te-am ajutat!