| ddaiana16 a întrebat:

As dori si eu sa stiu, daca exista ceva medicamenete pentru emotii, mai bine zis, de fiecare data cand vad un om bolnav, incep sa plang, s-au atunci cand ma cert cu cineva si desi nu e vina mea, tot eu incep sa plang, as vrea ca stariile acestea sa dispara si nu mai plang din orice motiv!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| AdrenalinTm a răspuns:

laughingculmea exista am luat eu vreun an de zile un fel de tratament prescris de neurlog dupa o perioada mai nasola din viata mea *druguri*
nu numai ca nu poti plange dar nici nu poti rade nici bucura nici enerva esti intro stare de mai bine nu esti te fac ne-om mai bine fa-ti putin tupeu si aia ii
esti foarte emotiva tu

| Rainmaker a răspuns:

Buna ddaiana!
Ar fi grozav sa existe medicamente pentru "emotii".Mai lucreaza putin la temperament si nu mai pune la suflet toate "nenorocirile". Constientizeaza ca viata, sub toate aspectele ei, este indeosebi frumoasa.Cat despre un anume medicament...Cunostintele mele folosesc indeosebi inainte de examene dificile si la inmormantari cate o pastila de Distonocalm.Tu nu incerca pana nu consulti medicul de familie.Nu stiu daca poate avea si efecte negative.

| Pingu78 a răspuns:

Nu am auzit sa existe un medicament, dar poti face karate pentru ca acest sport te ajuta sa iti stapanesti emotiile, si eu eram foarte emotiva si sensibila si de cand fac karate e mult mai ok, ma pot controla si la examenele importante nu o sa mai ai mari emotii
Succes!