| fata2020 a întrebat:

Eu si prietenul meu suntem foarte apropiati,dar de fiecare dată când vorbește despre iubită lui, incep sa plâng fara motiv, sunt fericita pentru el dar ma simt prost in acelasi timp...

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

DE ce nu-i spui?
Daca sunteti prieteni buni atunci poti vorbi absolut orice cu el...si in loc sa plangi, te sfatuiesc sa deschizi gura si sa-i spui ce ai, ori sa inceteze sa mai vorbeasca de iubita lui, in prezenta ta, fiindca esti invidioasa si nu te poti abtine.

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Probabil te simți inconfortabil că nu ești obișnuită să-l auzi vorbind despre asta, ori te frustrează că n-ai și tu o relație

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Il placi destul de mult.
Roaga-l sa nu mai aduca vorba de ea, cand sta cu tine. Spune-i adevarul, ca te deranjeaza, desi nu stii sigur de ce.

| Andreeush a răspuns:

Și care e problema? Ești cumva îndrăgostită de el?

| Sofer a răspuns:

Pentru ca îl placi. De asta. Spune-i sa nu îți mai vorbească de iubita lui ca nu e frumos.

| Emma30555 a răspuns:

De ce te simți prost? Ai sentimente pentru el? Oricum ar fi situația, o sa ți treacă, probabil când îți vei face și tu prieten.

| fata2020 explică (pentru Emma30555):

Trebuie sa recunosc ca il plac oleaca...