| Hisaya a întrebat:

As vrea niste linkuri unde pot gasi niste diete pentru copii cu varstele intre aproximativ 10-13 ani. Daca nu stiti un site, puteti sa-mi dati sfaturile cand raspundeti. Fundaaa pentru cea mai folositoare si mai rapida dieta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| PopescuAdina a răspuns:

Rasfoieste categoria nutritie de pe site-ul meu.
Sunt foarte multe articole de specialitate pe tema asta.
http://medicul.net/category/nutritie/

3 răspunsuri:
| Sweet111 a răspuns:

Incearca sa nu intri in bucatarie in afara de timpul mesei. Sa mananci intodeauna la masa si nu in fata televizorului sau cu radioul deschis. Concentreaza-te sa mesteci incet si sa savurezi fiecare bucatura. Sa mesteci de fiecare data de 10-20 de ori.

| Sweet111 a răspuns:

Pe acest site scrie alimentarea corecta la orice virsta vrei! da putin mai jos unde scrie cu verge : alimentarea scolarului(7-13 ani) bafta! fundita plizz