| Ryana_4764 a întrebat:

As vrea sa imi rekomandatzi vreo dieta care sa ajute la intarirea unghiilor. Am incercat pina acum multe tratamente, care insa nu prea au funktzionat. Si am ajuns la konkluzia ca problema vine din interior(lipsa de vitamine, minerale etc). Deci poate ati incercat pina acum ceva care chiar a dat rezultate bune. Astept raspunsurile voastre... pup pe toti

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Corina1325 a răspuns:

Da, e adevarata ca problema vine din interior din cauza lipsei de vitamine, minerale etc. 1. Incearca un tratament intaritor pentru unghii de la Oriflame, Avon.sau de la farmacie 2. Am auzit ca e foarte bine sa iti moi unghiile in ulei de parafina sau in ulei de masline cu apa calduta. Dar trebuie sa urmezi acest tratament timp de vreo 2-3 saptamani. 3. ti-ai mai putea da unghiile si cu zeama de lamaie.Se spune ca zeama de lamaie previne exfolierea unghiilor, le face sa creasca imi repede si le si intareste in aceeasi timp. Atat stiu eu. Eu am incercat prima...aia cu intaritor pentru unghii si cealalta cu ulei de aprafina. Amandoua au dat rezultate

4 răspunsuri:
| traficanta a răspuns:

Dieta? Aici e vorba de lipsa de minerale si vitamine, ca nu se absorb bine in organism:-J

| The Epic Fail Guy a răspuns:

Problema vine cu siguranta din interior... uite ti-a afectat si modul de a scrie corect sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca cu orice lac de unghii. da-te cu el cam 2 straturi. o sa observi ca ai unghiile mai tari. daca nu merge incearca varianta Biancai cu uleiul de masline.eu stiam ca nu neaparat ulei de masline sau de parafina. e bun si uleiul de floarea soarelui, mai ales ca da luciu.incalzeste-l putin cat suporti tu si apoi tine unghiile in el cam 5 minute.succes.

| MotorheadEngland a răspuns:

Draga mea,

Asa cum ai spus, problema vine din interior. In acest caz, iti recomand Biotina C Plus. Te va ajuta garantat sa iti mentii niste unghii sanatoase. Acest produs este special creat pentru cei care au probleme cu unghiile, parul, dar si pielea. Il poti gasi aici:www.premiumvitae.com/nutrilite-biotina-c-plus/.

Este sigur, natural si fara efecte adverse. Ti-l recomand cu incredere, iar dupa un flacon ( 1 luna aprox ) vei vedea rezultatele. Poti lua maxim 3 pe zi