| SonataArctica a întrebat:

As vrea sa incep prin a spune ca intrebarea este cat se poate de serioasa si va rog sa o tratati ca atare.
Sunt o fata curata-fac dus dimineata si seara, ma spal pe cap la 2 zile si fac baie o data pe saptamana. Folosesc geluri de dus si sapunuri bune si antipespirant/deodorant... Si in ciuda acestor lucruri peste 20 de minute incep sa miros neplacut sub brat si efectiv nu suport. Imi schimb camasa de scoala in fiecare zi, am 7 camasi,tocmai,ca sa port una pe zi si doua in caz ca raman fara. Nu stiu ce sa mai fac! Ca sa nu mai spun ca aceasta problema oribila de-a dreptul a aparut de putin timp, inainte niciodata nu mi s-a intamplat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| cristimihailov a răspuns:

In general trebuie consultat medicul.
Schimbarea mirosului transpiratiei se poate datora atat diverselor probleme interne (schimbari hormonale, alte probleme, etc) cat si externe (diverse bacterii).

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Consulta medicul.

| Radu284 a răspuns:

Te imbraci cumva prea gros? E relativ normal sa transpiri la sub brat, dar de obicei vara.

| SonataArctica explică (pentru Radu284):

Nu ma imbrac gros deloc... Pe mine ma deranjeaza mirosul, nu faptul ca transpir. Si nu stiu ce sa mai fac, chiar ma spal si chiar sunt curata, camasile sunt din bumbac, nu port materiale sintetice. La 20 de minute dupa ce m-am imbracat simt deja mirosul care nu se simte din prima, amestecat fiind cu tona de deodorant pe care o folosesc. Dar il simt, e acolo, nu pot scapa de el, nu stiu ce sa mai fac...

| Radu284 a răspuns (pentru SonataArctica):

Ai incercat sa ceri parerea cuiva de incredere? Parinti, prieten foarte bun, etc. si sa-i intrebi daca si lor li se pare ca mirosi a transpiratie?