| Scarlettt a întrebat:

Deci de ce transpir asa de des la subrat?
Si nu numai asta, dar mai si miros neplacut? DE ce miros neplacut daca ma spal?
De exemplu fac dus dimineata ma imbrac, ma dau cu deodorant sau spary de corp (Avon cel mai des ) si plec la scoala. Peste 1 ora 2 incep sa miros a transpiratie? Cum vine asta? Sunt altii care nu se spala 1 sapt si nu put.Mentionez ca si hainele sunt spalate, de ex cand vad ca miros le spal... De ex acasa cand stau si vin de la scoala ma shimb numai miros deloc si stau cu un tricou 3 4 zile ca nu put, dar in locurile publice transpir des! Nu, nu am stres la scoala! Tin sa mentionez am problema cu glanda tiroida si asta ar putea cauza asta!
Naiba ' ca ma exaspereaza deja chestia asta!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| greyhound a răspuns:

E posibil sa suferi de hiperhidroza (cred ca asa ii zice), e o chestie hormonala, glandulara sau pe sistem nervos, nu stiu exact si de regula astfel de chestii nu prea se trateaza, decat efectele.
Dar bine, eu nu sunt expert si nu stiu prea multe sa-ti zic dar ar trebui sa mergi la un dermatolog sau endocrinolog (cine se ocupa de astfel de lucruri)

| xXFrappeGirl a răspuns:

Bine, daca ai probleme si cu glanda e de inteles... Transpiri pentru ca la scoala de mai enervezi, te distrezi, degeaba te dai cu deodorant, porcaria aia nu isi face treaba de multe orii. Si eu am patit la fel, dar ma dau cu deodorant exact cand ies din dus, nu mai prea am probleme... funda?

| Scarlettt explică (pentru xXFrappeGirl):

Eu ies din dus, ma dau cu deoroant imediat dupa ce ma sterg pe corp cu prosopu' la fel ca tine! Si peste o ora cand plec PUT frate PUt de zici ca nu m-am mai spalat de o luna, e jenant!
Nu fac prostia nici eu de a nu ma spala si da cu deodorant sunt penibile persoanele astea!

Si nu mi -ai zis cum scap de transpiratie si de ce put daca ma spal!

| xXFrappeGirl a răspuns (pentru Scarlettt):

Orice om transpira, Adriana. Poti sa te speli si toata ziua, ca daca e sa mirosi din cauza glandei, vei mirosii... Astea sunt defectele tale, nu le poti acoperii.

| malyina a răspuns:

Si eu am avut probleme cu transpiratia excesiva si indrumata de o prietena care a folosit produsul, mi-am luat antiperspirant de la Odaban. E excelent si pentru transpiratie si pentru miros neplacut si o sa vezi efectele imediat. Eu l-am comandat de aici http://www.antitranspiratie.ro/.