| ryuuguuh a întrebat:

Salve!
trec direct la subiect...
sunt una, două poate chair mai multe probleme...
1. după ce îmi fac baie(la lighean ca n-am încă baie),a doua zi deja miros a transpirație, să se consemnez că folosesc deodorant
2. tot așa după ce fac baie zona intima tot miroase urât
3. i-au haine curate pe mine,miros frumos a lenor, iar a doua zi au un miros urat
4. folosesc geluri de duș iar după ce mă șterg cu prosopul nu se mai simte nimic, niciun miros de gel
5. când mă epilez pe picioare,zona intima,axila etc,tot raman fire de păr, mai ales la picioare în zona gleznelor
6. cât m-aș chinui să mă spăl in fiecare seara nu ma trage inima deloc(stiu ca nu i bine)
ce aș putea să fac în legătură cu toate astea
si daca vreți să radeti faceti-o in alta parte
seara faina

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate numai ti se pare, deodorantu aplica pe pielea uda se pune mai bine. Daca seara faci baie a 2-a zi nu ai cum sa mirosi urat.
Dar sa faci baie zilnic este necesar in special pentru ca esti fata.
+ Nu lua in seama "doctorii din primele 2 comenturi" astia sunt "baieti de bani gata" care traiesc in puf si nu au idee cum e la tine in sat + ca esti la o varsta in care hormonii au activitate maxima ca inca te dezvolti.

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Toxinele din corpul tau creeaza aceste mirosuri, trebuie sa urmezi o cură de detoxifiere si slabire daca esti gras/ă,

| Zuzu1991 a răspuns:

Sa mergi la doctor?
e clar ca ai o problema, si poate denota o infectie a sangelui, a limfei, etc.

| Legion7X a răspuns:

Consultă un medic.

| NunuNini a răspuns:

Majoritatea persoanelor transpira peste noapte. De asta se face dus dimineata. Spala-te dimineata pana la jumatate, insistand la subrat (subsuoara). Dupa aia folosesti deodorantul. degeaba il folosesti seara.

| Mopmop a răspuns:

Buna. Din ceea ce ai zis aici cred ca este o problema ce tine de endocrinologie. Iti recomand un cosult la un medic specialist! Multa sanatate!