| Ioanaaaaaaaaaaaaaa a întrebat:

As vrea sa-mi iau lentile de contact transparente ( de vedere), aveti idee cam cat ar costa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| perladunarii a răspuns:

Buna, daca te referi la lentile de contact pentru a inlocui ochelarii de vedere trebuie sa stii ca ele costa ceva! In primul rand sunt pe categorii, le poti purta de la o luna in sus, adica trebuie sa le schimbi, in fiecare luna sau 2 depinde de care iti cumperi! Si costa undeva de la 200 de lei in sus, dar depinde si de dioptrie si de locul de unde ele cumperi! Oricum trebuie sa mergi la un medic, apoi el sa iti dea trimitere catre un centru optica sa iti poti face lentilele, de obicei pe comanda!

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Câteva sute ron, depinde de fabricant!
Pa, pa.

| Mihut_Iulian_1990 a răspuns:

300 lei dar sunt de unica folosinta