| Trandafir_Yonutz_1994 a întrebat:

As vrea sa stiu cat costa o consultatie la un doctor dermatologic....as dorii sa stiu cat ar costa cu si fara trimitere medicul de familie! raspunsul correct are funda! happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| guardian18angel a răspuns:

La un cabinet privat (care de obicei se si ocupa bine de tine) pretul merge cam asa:

consultatie dermatologie: 70 lei
control dermatologie: 40 lei

Am incercat sa ma duc odata la policlinica, la un dermatolog de pe-acolo, dar... la cat interes si-a dat, nu am de gand sa repet faza.

4 răspunsuri:
| SuperGirl8 a răspuns:

Pretul fara trimitere e diferit. Daca e mai bun, costa mai mult si invers. Cat cu trimitere, e gratis.

| geoalina19 a răspuns:

Eu cand am mes la medicul dermatologic, fara trimitere de la medicul de familie am platit 50 lei si am 12 ani.

| Lzz a răspuns:

Costul depinde de fiecare cabinet/unitate sanitara in parte, oricum din cate am mai inteles este destul de costisitor.Cat despre trimitere ..nu este nevoie, te poti programa singur la un cabinet privat(cel mai des telefonic) sau poti merge la un spital/clinica la sectia de dermatologie si te poti programa acolo prin intermediul unei asistente/secretare.Toate cele bune. funda?:d

| Trandafir_Yonutz_1994 explică:

Va Multumesc pentru raspunsurile oferite! Am sa tin cont de ele! Bafta :*