| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa stiu ce trebuie sa faca un baiat in timpul actului sexual pentru ca fata sa se simta bine. Conteaza marimea penisului pentru fete?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Da, conteaza! Dar si mai mult conteaza tehnica... happy Fiecare fata are zonele ei erogene unde ii place sa fie atinsa, mangaiata, sarutata... Inainte de a face dragoste cu o fata, daca vrei sa o faci sa se simta bine, trebuie sa fii sigur ca stii ce vrea, stii ce ii place si mai ales sa fii sigur ca si ea te vrea, si ea te place. O fata indragostita e foarte usor de satisfacut, insa trebuie sa stii sa alegi si momentul potrivit pentru asta, ea trebuie sa fie pregatita si sa vrea... Conteaza soaptele, complimentele, tandretea..., un corp finut, ingrijit..., un parfum placut, dar discret...

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Conteaza multe chestii. In primul rand sa fie dragoste sau macar atractie sexuala. In al doilea rand sa fie locul si momentul potrivit (uneori e foarte faina una mica, in conditii dificile, alteori vrei o partida pe indelete intr-un pat comod.
Mai conteaza micile detalii: cearsafuri proaspat spala-te, o lumina placuta, eventual ceva muzica.
Si trecem la partea cea mai importanta: conteaza sa vrei sa daruiesti, sa fii atent si la dorintele femeii si sa le armonizezi cu ale tale. Conteaza sa o faci sa se simta dorita, importanta, sa simta ca iti place foarte mult sa faci dragoste cu ea.
Conteaza apoi mangaierile, saruturile. Cum spunea Alessa, fiecare femeie are zonele ei erogene, cauta-le, invata-le. Fiecare femeie are de asemenea lucruri care ii plac mai putin. N-o impinge spre ele, mai degraba daca tu le vrei discutati despre ele si ajungeti la un acord.
Mai conteaza sa nu ai tabu-uri, sa fii dezinhibat si cu mintea deschisa. Tot ce fac doi oameni in pat, daca consimt si le place, este bun.
Din punctul meu de vedere, marimea nu conteaza, atata timp cat e in limite fiziologice (peste 10-11 cm in erectie si sub 25 cm). Depinde si de femeie. Femeile mai tinere, cu mai putina experienta si care nu au nascut, prefera dimensiuni mai mici, altfel devine dificil si dureros.
Aaaa, si mai conteaza sa nu te grabesti. Ia totul incet si va decurge de la sine.

blonda_suprema
| blonda_suprema a răspuns:

O sa raspund la a doua intrebare pentru ca la prima e prea mult de scris si deja mi-e somn.
Conteaza marimea penisului pentru fete asa cum pentru baieti conteaza marimea sanilor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu conteaza marimea penisului, conteaza si are importanta cum poti sa o faici sa se excite ca sa ajunga la orgasm.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Un baiat trebuie sa aprobie buzele de buzele fetei sa introuca limba si la o linga

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

20 cm

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Conteaza

| Jake109 a răspuns:

Cand spui "marimea penisului" la ce te referi mai exact? Adica e prea mic? Cat masoara totusi? Revenind la intrebare : conteaza marimea!

| angela a răspuns:

daca fate tine la tine si te iubeste nu conteaza marimea penisului

| lyvia a răspuns:

Pai conteaza marimea penisului!