| nusica a întrebat:

As vrea sa va intreb ce as putea face, am ameteli aproape tot timpul si capul parca e infundat, merg parca-s beata, desi nu consum alcool, nu am echilibru, mi-e frica sa nu fac congestie cerebrala, sau de la ce o fi starea asta? va multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| 0vidius a răspuns:

Ai putea avea probleme cu urechea(leziuni vestibulare) sau probleme neurologice oricum iti recomand vizita la medicul de familie care te va directiona catre un specialist(ORL, neuro etc.) daca e cazul. Daca ai pe cineva langa tine ai putea sa faci Proba Romberg(http://dictionar.romedic.ro/proba-romberg)

4 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Dacă ai frică de Dumnezeu, nu păcătuiești. Dacă te gândești că ai vreo boală te duci la medicul de familie să îți dea o trimitere la un medic specialist în ce specialitate crede el că trebuie să te duci. Stări de tipul acesta, nu sunt o afecțiune anume. Se fac analize de laborator, este treabă complicată. Dacă cumva faci tratamente pentru o boală psihică, poate de acolo este. Trebuie consult medical serios, că poate fi și un cheag de sânge pe la creier, vreo mini tumoare canceroasă sau necanceroasă tot în zona capului, pot fi multe, inclusiv o afecțiune la nivelul urechii interne. Tu marea academician dr. dc. în medicină ai și dat diagnosticul de congestie cerebrala, fără nici o analiză de laborator!

| D0zzz a răspuns:

In asemenea simptome, du-te urgent la doctor! S-ar putea sa ai o cadere de calciu!

| eu17 a răspuns:

Asta nu-i bine.du-te la medic, dar pana atunci incearca sa dormi suficient si sa lasi stersul de-o parte.

| IonutzTM a răspuns:

Poti sa fi anemica asa se manifesta anemia