| Tudorrr0 a întrebat:

Daca am urmatoarele simptome: dureri de cap care dureaza uneori aproape 24 de ore, in acelasi timp durere in spatele ochiului drept, ameteli, nu am echilibru, inseamna ca am tumoare cerebrala? Tot am fost la doctori, mi au spus ca de la oboseala ( fiindca am mediatati in fiecare zi + antrenamente pentru academia de politie ) tot au spus ca de la oboseala de la stres, si sa ma consulte un neurolog, iar dupa aceea un rmn, imi este foarte frica

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sau poate ai probleme de vedere
oricum daca un medic ti a recomandat tomograf mergi si il fa. scapi de o grija

| gabicoo a răspuns:

Mergi și fă un tomograf.

| ioana748 a răspuns:

Incearca un control la ochi.
Uneori si tensiunea oculara determina dureri de cap.
Pe de alta parte exista migrene fara explicatii medicale pentru care iei analgezice si cam atat.

| Tputpu35 a răspuns:

Iti recomand sa te duci la un doctor, sa nu mai stai asa, poate degenera