| AndreiRzV a întrebat:

Sunt un baiat de 16 ani. cu o problema, cum ar fi atacul de panica sad am 2 luni de cand ma chinui merg la psiholog. dar parca nu sunt sigur de starea mea... deci inca simt senzatii de sufocare/respiratie ingreunata aproape mai tot timpul insa de vreo 3 zile a inceput sa-mi fie mai bine, simt ca nu pot sta pe picioare, am avut ameteli (anxietate) tremur. maini reci
Vreau sa intreb e normal sa te ia si din senin atacurile de panica? (adica ma simt cu senzatii de sufocare si respiratie ingreunata foarte des. )Am fost la spital si totul e cum trebuie analize foarte bune nimic gresit am facut si EKG si raza la plamani si totul e bine. oare sa fie atacul de panica? Va rog frumos spuneti-mi ce sa fac.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

E de la atacul de panica. Da, te poate lua si te ia din senin. Pentru o secunda ti se pare ca nu ai respirat cum trebuie si incepe atacul de panica. Continua-ti vizitele la psiholog, cu timpul o sa inveti cum sa-l controlezi.
Multa sanatate.