| Tourniquet a întrebat:

Mi-e tare frică să nu am vreo tumoră cerebrală. Mai mereu stau cu căștile în urechi. Și afară, și în casă, și când mă culc sunt cu mp3-ul în urechi.
De vreo 2-3 zile mă doare capul, uneori suportabil - alteori insuportabil. Și mai am câteva amețeli.

Aș putea face tumoră? * Doamne ferește! *

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
17 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
O să rămâi fără auz cu trecerea timpului, este garantat.
Pa, pa.

| pwp a răspuns:

In locul tau as renunta pentru totdeauna la casti si as merge la un medic.

| MCRgurl a răspuns:

Nu prea cred ca e posibil, vorbesti mult la telefon? asta ar fi cauza principala pentru ca telefonul nu face bine deloc, deci eu zic sa nu te gandesti la gasti ci la telefon

| Azµre a răspuns:

Se poate datora caldurii, ai stat afara in caldura, in soare, te-i deshidratat, bea mai multe lichide i-a si tu un agocalmin, antinevralgic, mai mult ca sigur poate te-a luat curentul, ori din mijlocul de transport in comun, ori de la masina, ori din casa etc etc. Antinevralgic, multe lichide si totu o sa fie ok! Ai grija de tine nu te speria aiurea. Daca in 2 - 3 zile nu dispar atunci te duci la medic. A inca ceva, te-ai spalat pe cap dimineata ai plecat in ziua aia afara si asa mai departe! nu te speria happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E foarte cald in ultimele zile. Am prieteni care nu s-au simtit bine zilele astea si nici eu. Cred ca totul se datoreaza vremii de afara.

| TreiSurori a răspuns:

Nu cred ca ai putea face asa ceva.
dar iti distrugi ceva acolo in creier big grin.
+urechile, poti surzii.
daca vezi ca te doare capul de ce le mai porti?
duuuh

| frikk a răspuns:

DA VOLUMUL MAI TARE la "casti" SI O SA-ti treaca rolling on the floor)rolling on the floor)))rolling on the floorrolling on the floor)))))))

| RoxanaGhost a răspuns:

Nu ştiu ce să zic...
Simptome de genul am şi eu.S-ar putea să fie o lipsă de calciu.

| gago a răspuns:

Buna nu se poate asa ceva te doare capu din cauza volumului m-ai lasa castil; e!

| NonEinstein a răspuns:

CrissuR, sansele sa faci o tumoare cerebrala de la asa ceva is chiar foarte mici, migrenele pot fi de la lipsa de calciu, sau deshidradare, dar nu tumoare in nici un caz asta se prezintă prin alte simptome, stai liniştită!

| singuraticul21 a răspuns:

Iti dau id de la un neurochirurgh si iti va explica el ce se intampla cu tine ok
dariuschirurghu@yahoo.com
e neurochirurgh de 21 de ani

| IwantToPlayAGame a răspuns (pentru singuraticul21):

E si analfabet.
Cum sa scrie "chirurghu"? Ala-i doctor laughing?

| KellyGreen a răspuns (pentru singuraticul21):

Neurochirurg la 21 de ani? banuiesc ca nici nu a terminat facultatea.

| Manuel_Stefan_1978 a răspuns (pentru singuraticul21):

nu-l aascultati, acel dariusghirurghu e la misto, aveti grija cu cardurile cum stati, si cu conturile este un haker sparge conturile si ramaneti fara bani

| singuraticul21 a răspuns:

Frate nu despre mine e vb 21 de ani are de profesie

| cetateanuturmentatkrysty a răspuns:

Nu! dar zgomotul constant in urechi iti solocita creierul si datorita caldurii se emana o caldura care cu cea data de casti te cam afecteaza

| Alecsa34 a răspuns:

Nu cred ca ai tumora. Probabil este din cauza ca tii castile mereu in urechi. Daca esti chiar ingrijorata ai putea sa mergi la doctor.