| MauroMania777 a întrebat:

Aseară am aflat ca iubitul meu are o viata dubla, adică mai are pe altcineva în paralel cu relația noastră și a avut tot timpul de când ne-am recuplat (deoarece este vorba tot despre fostul). Când am aflat negru pe alb, cu dovezi, ca într-adevăr m-a mințit timp de 7 luni în ultimul hal, fără sa se dea de gol am ales sa închei relația cu el si sa il blochez de pe whatap. Deși este dureros sa vezi că omul în care ai avut încredere oarba si pe care l-ai iubit ca pe ochii din cap, a jucat un rol, a trebuit sa fac acest pas pentru ca nu meritam asa ceva. Vreau sa știu cum as putea trece mai ușor peste aceasta despărțire, ce ar trebui sa fac si ce nu. Deși am mai trecut printr-o despărțire cu el, aceasta a doua pare a fi sfârșitoare. Va rog sa îmi spuneți ce să fac pentru a trece mai ușor peste

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Waw, gata ai incheiat relatia cu el daca l-ai blocat pe „whatap".
Esti amuzantă rău!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Dar te-ai despartit odata de el, zau asa... era clar ca poti sa te desparti iar. Asa ca nu trebuia sa iti faci asa mult sperante. La fel o sa fie si de acum incolo.

Nu poti sa treci mai usor peste, nu ai cum. Poate doar daca vorbesti cu altcineva, nu neaparat in sensul ala, dar sa iti ia mintea de la aceasta problema, sa te destinzi si sa te distrezi. Rasul este unul dintre cele mai bune medicamente (ca tot ai pus la categoria "sanatate") (dupa pisici desigur big grin ).
Deci destinde-te. Hai ca poti. E mai usor decat crezi. Da-l incolo pe ala, adica el te-a inselat si tu stai sa te gandesti la el? Pai cum sa merite?

Ia, in seara asta bagi un film de comedie. Seara faina sa aiwinking

| MauroMania777 explică (pentru DoarBogdan):

Mulțumesc frumos pentru sfaturi. Asa voi face

| DoarBogdan a răspuns (pentru MauroMania777):

Cu placere. Insa stiu ca nu te-am ajutat prea mult si nici nu prea am cum... totul tine de tine ^_^. Hai ca ai si uitat de el deja. De cine? Exact. Totul o sa fie bine, iti garantez eu.

| Catrice a răspuns:

Nimic,oricum te împaci cu el pana la Craciun.

| cristimihailov a răspuns:

Cauti altul bine-inteles de bandaj.

Dupa, il arunci si il gasesti pe ala adevaratul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti racit sau esti gripat? Emil Cioran ți-e aliat.

rolling on the floor

Pe culmile disperării iti recomand.

| Dana2103 a răspuns:

Deci sa inteleg ca nu ti mai este iubit.
Ce trebuie sa stii este ca iubitul tau nu era monogam,ci poligam,echivalentul la "curvar" zis si in popor. La noi se mai cheama si inselat dar in tarile arabe e normal ca un barbat sa aiba mai multe sotii.
Totusi,nu l poti judeca ca este poligam ci doar ca a fost "curva" cu tine si nu ti a spus de la inceput cine este.
Pentru asta,nu trebuie iertat. Te va lua de fraiera. Tie iti trebuie un baiat monogam. Sa NU cumva sa crezi ca l poti face monogam,nici tu, nici ea, nici alta nu puteti schimba natura unui om! Cum pe tine nu te poate face un barbat poligama, nici tu nu l poti face monogam. Ei se formeaza de mici asa si asa raman!
Fereste te de oamenii care te mint frumos sau se ascund! Vor doar sa le fi accesibila, nu viitoare sotie! Cauta pe cineva care iti va oferi toata atentia pe care o meriti

| marinaru777 a răspuns:

Cui pe cui se scoate da o sansa altcuiva care crezi ca ai putea avea o relatie cu el

| RazvanLegendaVie a răspuns:

Începi să-ți ocupi timpul cu ceva ce îți este ție folositor și care o să te ajute sa uiți de el. Mă refer la hobby-uri ( sporturi, citit, etc ).

| SoHappy a răspuns:

Ar trebui să iti fie mai mult decat suficient faptul ca tu stii ca meriti un barbat mult mai bun decat el si ca el nu te va respecta indiferent de cate sanse i-ai da