| usuk a întrebat:

Aseara am baut mult.
Cum scap de mahmureala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
15 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Zeama de varza sau muraturi.

| usuk explică (pentru Salontanul):

Nu am muraturi si nici varza murata.
ma doare capul si mie rau, ce sa fac?

| Salontanul a răspuns (pentru usuk):

Ia si un algocalmin daca te doare capul.

| darrio2007 a răspuns:

Baga zeama de varza.Sa nu bei apa ca faci mana a doua.

| Musique a răspuns:

Storci puțină lămâie în cafea și o bei așa.
Baftă!

| suităr a răspuns:

Zeamă de varză murată.

| Wøodenpints a răspuns (pentru suităr):

Aia-i ca să te trezești din betie, la mahmureală n-are efect.

Depinde cu ce te-ai îmbătat. Dacă a fost tărie, bea o bere, apoi mănâncă ceva cu multă grăsime.
Dacă a fost de la bere/vin, lămâie și chestii uscate.

| usuk explică (pentru Wøodenpints):

Iar in cazul in care le-am imbinat ca un tampit? te intreb mai mult pentru viitor, ca acuma mi-o trecut

| Wøodenpints a răspuns (pentru usuk):

Depinde ce și cum îmbini. Berea merge combinată cam cu orice, dar să nu bei prea multă și nu la pet.
Vinul nu se combină cu nimic. Cu nimic. Niciodată. Ține minte asta și stomacul tău cu tot cu mațe îmi vor mulțumi mai târziu.
Dacă-ți place tăria, nu o bea repede. Dacă bei mai repede de un shot la 15 minute, o faci greșit. Se acumulează în stomac fără să simți nimic, și te face să tot bagi în tine, până ți se rupe filmul.
Deci, dacă o bei seacă, e de preferat s-o bei încet și să te îmbeți treptat. Sau combinată cu suc, energizant sau orice altceva.

| usuk explică (pentru Wøodenpints):

Ok, mersi frumos
am sa tin cont
(oricum, atunci bausem cam numai tarie-whiskey-tequila-gin-toate "stinse" cu o bere fara prea multe sucuri/apa/mancare...mda, asa e cand ai prieteni "a-normali" si bei cu ei-dar a meritat)

| мιнαɛℓα36 a răspuns (pentru usuk):

Vinul dupa bere - o placere. Berea dupa vin - venin!

| Wøodenpints a răspuns (pentru usuk):

Meh, teqiula de la noi, sau 90% din ea, în special prin baruri, e un pișat combinat cu apă. Numa tequila nu-i aia...

| Chamberlin a răspuns:

Ca sa scapi de toate astea trebuie sa consumi Menta.
Exemplu:
Bomboane cu menta;
Guma de mestecat cu aroma de menta;
Mentosane;
etc.

| Vladut2000L a răspuns:

Ia o lamaie frate

| Vladut2000L a răspuns:

Cafea cu sare