| cssmirel a întrebat:

fanda pentru ala care imi zice cum scap de mahmureala

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
16 răspunsuri:
| traficanta a răspuns:

Zeama de varza laughing Serios acum. E chiar recomandata.Sau fa un dus recehappy

| Derye a răspuns:

Zama da varza.

Ai baut cam mult huh?

| Bishop a răspuns:

În primul rând, dacă îţi vine să vomiţi, vomită, pentu ca organismul să elimine toxinele, apoi clateşte-ţi gura cu apă.
Poţi bea un pahar mare de suc de roşii, de portocale sau de grepfruit, pentru că sucul de fructe conţine fructoză care accelerează metabolizarea alcolului. Sau altă metodă bea o cană-două de cafea repede.

| Pufuleti a răspuns:

1) Bei in continuare

2) Fa un dus rece si bea multa apa. Corpul e deshidratat.

| Reinkaos a răspuns:

Bea un pahar de iaurt ( merge ) iti garantez

| TeoIonela a răspuns:

Zeama de varza, flacaule!
laughingBafta!winking

| Mihaitsa22 a răspuns:

Cafea cu sare daca nu iti e greatatongue crede-ma, e garantat efectulbig grin

| RealLife a răspuns:

Cand vii acasa de la bar ia 2 pastile de paracetamol. cea mai buna solutie care exista! ia si acum si stai in pat.

| JustMe_8650 a răspuns:

Ciocolata, cafea, o ciorba acrita cu zeama de varza, sau bea 1-2 cani zeama de varza

| Byclick a răspuns:

Bei apa si iei o masa copioasa.

| alexbrada a răspuns:

Uite aici modalitati. ai sa-mi multumesti:
-cafea cu sare
-Suge o lamaie(aste e super-merge brici)
-fa un dus rece(da si pe fata cu apa rece)
-un lapte rece n-ar strica
-incearca sa vomiti daca te simti rau(sa iasa alcoolul din tine XD)

| emm a răspuns:

Sau fa un dus recewinking

| BitchImfabulous a răspuns:

Cafea, acrelilaughing
Si fa un dus.

| Gandhi a răspuns:

Mahmureala nu se trateaza, simptomele ei disparand cam in 24 de ore. Dupa o asemenea petrecere poti micsora efectele acesteia daca:
bei multa apa, sucuri de fructe sau suc de rosii (daca ai baut multa bere, prefera-le pe cele din urma);
iei doua aspirine si iti pui comprese reci pe frunte;
bei ceai de menta daca te doare stomacul
eviti sa bei cafea (accentueaza deshidratarea); daca trebuie musai sa pleci la o intalnire, unii recomanda cafeaua cu sare, eu unu nu am incercat;
consumi vitamina C pentru ca ajuta la scaderea alcoolemiei;
nu bei alcool spunand "cui pe cui se scoate" pentru ca nu vei face decat sa iti accentuezi mahmureala

| IrInA_3016 a răspuns:

Bea zeama de la castraveti muratibig grin sau bea orice acru:*

| Sebiii a răspuns:

Eu zic sa faci o mica plimbare sau ceva sport, insa mahmureala nu se prea trateaza, incearca cu sportul.gl