| anonim_4396 a întrebat:

Aseara am baut prea mult si de dimineata de la 7mi-e tot rau. Imi vine sa vomit nici la scoala nu m-am dus. Nu pot manca nimic pentru ca imi e greata cand aud de mancare. Ce sa fac sa-mi treaca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
O ciorbă fierbinte de burtă, de asta ai nevoie.
Pa, pa.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bea un suc proaspăt de mandarine/portocale, sau prepară un decoct din 50 gr coajă de banană în 250ml apă, și bea-l pe parcursul zilei. De asemenea, pentru a evita senzațiile de vomă sau arșița, cumpără câteva mandarine și mănâncă din 3 în 3 ore câte o jumătate.
Pentru durerile de cap recomand cafeaua cu sare.
Baftă!

| Justmed a răspuns:

SA NU MAI BEI ...acum ca ai baut este cel mai bine sa suporti cosecintele

| ImiPlaceSaEnervezLumea a răspuns:

Iti recomand un ceai de musetel. dupa ce o sa-l bei ai sa constati ca iti va trece greatawinking

| ydal a răspuns:

Metoclopramid,este excelenthappy...isi face efectul imediat dupa prima tabletawinking

| RubikSD a răspuns:

Pai in primul rand, sa nu mai bei, sa stai linistit si sa iei un medicament anti-greata.

| Lightbeeing a răspuns:

Bea foarte multe lichide... ceea prin ce treci se numeste MAHMUREALA si este un fel de deshidratare foarte puternica.

| KnZ3 a răspuns:

Cafea cu sare 1-2 guri in 5min esti FRESH!