| Joker1958 a întrebat:

Salul. aseara am fost la un coleg si am baut mult, dupa care am vomitat tot, treaba e ca eu nu prea mancasem ieri si cand am ajuns acasa seara nu am putut sa mai manan. de cand m-am trezit azi dimineata imi vine sa vomit si sa stau pe wc inconinuu(m-am cam deranjat la stomac), mi-am luat o cafea dar nu stiu ce efect va avea. ce sa fac ca sa imi treaca mai repede? trebuie sa ma duc si la scoala azi straight face

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

O aspirina si ceai de menta cu lamaie multa, niste paine prajita sau biscuiti, ceva uscat, trebuie sa mananci ceva, catusi de putin, ca altfel nu-ti revii. altadata sa nu mai bei nemancat, ca de-aia te-ai si imbatat asa de rau happy sanatate!